Nákup matracov z pohodlia domova

Nákup cez internet môže prinášať určité výhody, hlavne v súčasnosti, keďže musíme sedieť doma v karanténne. Vyhneme sa osobnému kontaktu a dovezú nám výrobok priamo domov. Okrem toho má nákup cez internet aj ďalšie výhody o ktorých si povieme v dnešnom článku.

Široký výber

Stačí zadať do vyhľadávača kľúčové slovo „matrac“ a nájde vám veľké množstvo obchodov, ktoré predávajú rôzne druhy matracov. To všetko behom pár sekúnd bez toho, aby ste museli osobne navštíviť kamenné predajne s matracmi v okolí.  Kým by sme prešli každý jeden kamenný obchod osobne, zabralo by nám to viac ako pod dňa, zatiaľčo pomocou internetu si vieme pozrieť ponuku viacerých obchodov za pár minút.

Zľavy a porovnanie cien

Ak hľadáte konkrétny matrac, viete si jeho cenu v rôznych obchodoch porovnať napríklad pomocou heureka.sk. Nemusíte pozerať rôzne letáky, čím ušetríte ďalší čas.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Situácia je ohľadom Covid-19 nepríjemná, a preto množstvo obchodov ponúka zľavy. Napríklad, aktuálne firma matrace-vegas.sk ponúka až 50% zľavu na zdravotné matrace. Čo je ale zaujímavé, pri kúpe nového matraca vám váš starý matrac odvezú, nechajú ho vyčistiť a darujú ho útulku. Takže okrem toho, že kúpou podporíte slovenskú spoločnosť, urobíte radosť aj zvieratám v útulku.

Likvidácia matraca

Ako sme už vyššie spomínali, existujú na trhu obchody, ktoré vám pri kúpe nového matraca, starý matrac odvezú, buď za poplatok alebo zadarmo. Treba si dávať pozor, nie všetky obchody takéto služby ponúkajú, preto sa dopredu informujte. Na likvidáciu matraca treba myslieť dopredu, pretože   ak vám ho neodvezú, budete ho musieť vyhodiť svojpomocne.

Matrace sú zaradené medzi nadrozmerný odpad a z toho dôvodu ich nemôžeme len tak ľahko položiť vedľa kontajnera. Ak by nás niekto pri takomto konaní prichytil, určite by sa to nezaobišlo bez vysokej pokuty.

...

Doprava a reklamácie

Pri nákupe v kamennej predajni je možné, že si budete musieť celú dopravu matraca domov zaplatiť. V niektorých internetových obchodoch môžete nájsť dopravu zadarmo. Zaujímavé je, že niektoré kamenné obchody, ktoré majú zároveň internetovú stránku majú v prípade kamennej predajne dovoz spoplatnený, pričom cez internet ponúkajú dopravu zadarmo.

Čo sa týka reklamácie, obchodný zákonník rieši, že internetové predajne musia prijať svoj tovar do 14 dní a to aj v prípade, ak ste si nákup rozmysleli alebo vám daný výrobok nevyhovuje. Čo sa týka kamennej predajne, tá nemusí prijať tovar, na základe toho, že ste si nákup rozmysleli. Musí ho prijať len v tom prípade, ak došlo ku poškodeniu napríklad z dôvodu chyby vo výrobe.

Preto si vždy v prípade kamennej predajni pozrite, či ponúkajú možnosť vrátenia tovaru. Napríklad, ak by vám daný matrac nevyhovoval, aby ste ho mohli minimálne do 14 dní vrátiť.

Pomoc pri výbere matraca

Tak ako aj v kamennej predajni, tak aj internetové obchody ponúkajú pomoc pri výbere. Fyzicky sa síce s daným človekom nestretnete, avšak svoje otázky môžeme klásť do online chatu. Výhodou je, že daný operátor vám vie vybrať na základe položených otázok správny matrac bez toho, aby ste museli mať niečo dopredu naštudované alebo prehľadávať celú ponuku e-shopu. 

Ďalšia výhoda je, že sa niektoré stránky o svojich zákazníkov starajú aj tak, že im pravidelne a zadarmo prinášajú nové informácie či už ide o údržbu matraca alebo pomoc pri bolesti chrbta, prípadne iné zaujímavé informácie. Stačí sa prihlásiť na odber noviniek a budete upozornený na každý nový článok aj po kúpe matraca.

Prajeme vám veľa zdravia, nech túto karanténnu prežijete v zdraví  a hlavne bez vírusu.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár