4 tipy na originálnu vianočnú výzdobu

Patríte medzi ľudí, ktorých nebaví každý rok stavať ten istý stromček? Vybaľovať rovnaké vianočné ozdoby s vedomím, že výsledok vášho snaženia bude presne rovnaký ako minulý rok. Cítite, že by to vyzeralo ďaleko lepšie, keby ste zapojili svoju tvorivosť a pokúsili sa vyhotoviť niečo originálne?

Vianoce u vás doma môžu vyzerať presne tak ako po minulé roky. Iba zopakujete to, čo už máte rokmi natrénované. Alebo skúsite niečo trochu iné.

Oslava Vianoc sa mení s dobou. Veľkú väčšinu svojich Vianoc kresťania prežili bez vianočného stromčeka. Do domácností sa vianočný stromček dostal až niekedy v 19. storočí. Prečo by ste nemohli posunúť vianočnú výzdobu opäť niekde ďalej?

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Na začiatok však nezaškodí trochu inšpirácie. Preto vám prinášame 3 tipy na jedinečnú vianočnú výzdobu. Pokojne ich môžete do bodky skopírovať. Alebo ich môžete skombinovať. Je to na vás.

1) Fotky v lyžiciach

Vianoce sú dnes najmä o rodine. Mnohé rodiny sa dokážu v plnom zložení stretnúť iba na Vianoce. Týždeň pred koncom roka je tak oslavou rodiny a jej významu v našich životov. Prečo nespraviť vianočnú výzdobu v tomto štýle?

Realizovať tento tip na vianočnú výzdobu je viac ako jednoduché. Všetko potrebné by ste mali mať doma. A ak náhodou nemáte, ľahko to zoženiete za pár eur v najbližšom obchode.

Budete potrebovať niekoľko lyžíc – ich počet závisí od toho, aký veľký máte stromček, a ako to s jeho výzdobou myslíte vážne. Bežné polievkové lyžice postačia. Fantázii a zručnosti sa tu však medze nekladú. Pokojne môžete použiť aj väčšie či menšie lyžice.

Do lyžíc budete vlepovať fotografie svojich blízkych – členov rodiny. Na tento účel nemusíte rozstrihať existujúce fotografie. Stačí, keď si z počítača vytlačíte niekoľko vhodných kúskov.  Pokiaľ viete pracovať s nejakým grafickým editorom, je to pre vás len plus. Na počítači môžete prispôsobiť veľkosť fotografie veľkosti lyžice. Zväčšovať či zmenšovať fotku pred tlačením nie je až také zložité. Nemusíte byť skúsený grafik, aby ste to zvládli. Tlačenie fotografií predpokladá, že máte doma tlačiareň. Pokiaľ nie, tak budete musieť niekoho požiadať, aby vám ich vytlačiť pre vás. Prípade fotky na nejakom digitálnom nosiči prinesiete do fotoštúdia, kde to s radosťou za odmenu spravia.

K lyžiciam a vytlačeným fotografiám budete potrebovať ešte lepidlo, nožnice a nejaký ten motúz. Nožnicami vystrihnete z fotografií kúsok, ktorý by sa mal aspoň približne podobať tvaru lyžice. Takýto kúsok fotografie potom vlepíte do lyžice. Pomocou motúzu následne lyžice povešaté po stromčeku. A hotovo. Stojí pred vami rodinný vianočný stromček.

2) Polienkový stromček

Kto kedy povedal, že vianočný stromček musí byť malý smrek či jedlička? Musí to byť vôbec skutočný stromček? Možno vás už nebaví zametať ihličie po stromčeku alebo jednoducho okrem kapra chcete nechať žiť aj jeden mladý ihličnatý stromček.

...

tipy na vianocnu vyzdobu 2

Pri polienkovom stromčeku sa však drevu nevyhnete. Budete potrebovať jedno väčšie polienko a množstvo menších, dlhších a hlavne tenších polienok. Veľké polienko bude slúžiť ako základ stromčeka – nazvime ho kmeň. Malé polienka vytvoria jednotlivé vetvičky – korunu stromčeka. Polienka je potrebné ukladať vždy nakríž oproti predchádzajúcemu polienku. Spôsob, ako toto spravíte, je na vás.  Sami príde najlepšie na to, čo je pre vás jednoduché. Môžete použiť klince alebo systém rôznych motúzov.

3) Oprášte všetky plyšové zvieratká, ktoré nájdete

Pokiaľ máte doma malé deti, tak určite nájdete množstvo plyšových zvieratiek. V každom byte či dome však sa niečo plyšového nájde. Pri troche tvorivosti je možné pomocou týchto zvieratiek vytvoriť veľmi peknú vianočnú atmosféru.

tipy na vianocnu vyzdobu 3

Väčšie plyšové zvieratká môžete rozmiestniť okolo vianočného stromčeka. Prípadne do iných častí domácnosti. Menšie plyšové zvieratká je možné zavesiť priamo na vianočný stromček.

4) Vráťte domácnosť do minulosti

Hádam každý bude súhlasiť o tom, že Vianoce sú o tradíciách. Teda v podstate o minulostiach. Len málokto túžbu po klasike pojme až tak, že by sa snažil zmeniť izbu na niečo tradičnejšie. Ak bývate v prerobenom starom dome, tak si asi viete predstaviť, ako to tam vyzeralo pred desaťročiami.

Za stromčekom by sa napríklad veľmi dobre hodila tehlová stena. Kto sa však pustí do obíjania omietky? Nie je to však nutné. Na to, aby ste mali doma klasickú tehlovú stenu, stačí zájsť do špecializovaného obchodu a kúpiť s vinylovú tapetu s potrebnou potlačou. Takéto vinylové tapety sa predávajú aj v samolepiacej podobe. Jej nalepenie na stenu zvládne úplne každý. Pri lepení sa nepoužívajú žiadne dodatočné látky. Veľkou výhodou je, že takúto tapety môže zo steny po použití zlepiť, a to bez toho, aby ste postŕhali maľbu.

tipy na vianocnu vyzdobu 4

Stará tehlová stena na tapete je iba jedna z možností. Na vinylových tapetách nájdete aj množstvo ďalších vintage motívov. Je iba na vás, či si to nalepíte na stenu.

Možností, ako dodať domácnosti trochu historického nádychu je samozrejme ďaleko viac. Nemusíte skončiť pri vinylových tapetách. Čo tak vyloviť starý nábytok z povala či chalupy? Trochu ho oprášiť či dokonca zrenovovať? Prípade môžete skočiť do najbližšieho antikvariátu a niečo staré si poľahky za pár eur kúpiť.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár