Je vhodné mať obraz v spálni? A aký?

Spálňa je miesto, ktoré ste si starostlivo zariadili. Jej dominantou je manželská posteľ, ktorá vám zabezpečí pohodlie, komfort. Určite ste investovali aj do matraca, ktorý vám poskytne kvalitný a zdravý spánok. K posteli ste vybrali komodu, skriňu, či nočné stolíky. No niečo vám chýba. Máte zmysel pre detail a rozmýšľate, čím by ste túto miestnosť zútulnili, či doviedli k dokonalosti.

Jedným z možností je kúpa dvojrozmerného úmyselne vytvoreného znázornenia – obrazu.  Miesto pokoja a relaxu nemusíte dopĺňať originálom známeho maliara, na ktorý vlastne ani nemáte financie. Stačí nájsť niečo, čo lahodí vášmu oku a vkusu.

Farebnosť obrazu 

Zo spálne, by mala vyžarovať pokojná atmosfére. Na toto myslite, aj pri výbere obrazu. Miestnosť určenú na spanie ste zariadili v prírodných farbách, ktoré nepôsobia rušivo, až agresívne. Ak máte radi farebnosť práve obraz môže obsahovať štipku ostro červenej, či žiarivo zelenej farby. Nebojte sa ani čiernobielej jednoduchej kombinácie, ktorá doplní moderne zariadenú spálňu. Výber farebnosti je na vašich preferenciách, pozor len, aby nedošlo k narušeniu harmónie izby. Nech zvolený obraz nepôsobí rušivo, ale vkusne.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Výber motívu

Ako laik máte problém vybrať ten správny motív? Riaďte sa svojim citom a vkusom. Nenechajte sa zmanipulovať trendami. Spálňa je vaša osobná, súkromná miestnosť a vy sa tam máte cítiť uvoľnene a oslobudzujúco. Nemá tam by žiadny element, ktorý vás bude rozčuľovať a vyvolávať vo vás nepokoj.

...

Ak ste milovník prírody, príjemnú atmosféru doplní obraz znázorňujúci prírodu, rastliny, krajinu, či pohorie. Ak ste vášnivý cestovateľ, dokonalé znázornenia budú zákutia Afriky, či veľkomesta. Ak ste veriacim človekom váš vnútorný pokoj, vieru bude podporovať obraz z kresťanským motívom. Vášeň, objatie a umenie idú k sebe. A tak obraz znázorňujúci intimitu určite do spálne patrí.

Ako doplnok spálne môže byť abstraktné umenie, ktoré podporuje predstavivosť a estetický zážitok.

Dnes sú veľmi obľúbené fotoplátna, vytvorené z vlastnej fotografie, ktorá znázorňuje miesta, na ktoré radi spomínate, kde ste prežili niečo pekné. Podľa Feng Šuej, fotografie rodiny do spálne nepatria. No ak sa nedržíte zásad Feng Šuej, kľudne si ich tam dajte. Už aj v minulosti sa objavovali svadobné portréty na stenách spálne.

Veľkosť obrazov

Interiér miestnosti je rozhodujúcim faktorom pri výbere veľkosti obrazu. Máte rôzne možnosti voľby:

  • Buď si zvoľte jeden veľký obraz, ktorý tvorí súlad s farbami sien. Takýto obraz môžete umiestniť nad posteľou, alebo nad komodou.
  • Obľúbené sú viacdielne obrazy, ktoré vytvárajú jeden veľký vzor. Každý diel môže byť rovnako veľký, alebo môže mať rôzne veľkosti.
  • Viaceré menšie obrazy, ktoré spolu ladia nielen farebne, ale aj motívom.

Pri výbere obrazu sa určite poraďte s partnerom. Je to vaša spoločná miestnosť a obaja sa v nej máte cítiť bezpečne, príjemne bez rušivých detailov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár