Polohovateľné postele už môžu byť v každej domácnosti

Častokrát  sa polohovateľné postele spájajú len s imobilnými pacientami a staršími ľuďmi. V skutočnosti však poskytujú komfort všetkým, ktorí si chcú dopriať luxus navyše. Dôvod, prečo sa tieto postele dostávajú do popredia je ten, že sú cenovo dostupnejšie a môžete ich nájsť skoro v každej špecializovanej predajni na matrace a postele. V čom sú lepšie ako bežné postele?

Polohovateľná posteľ

Už z názvu je viac menej jasné o aký produkt ide. Oproti bežnej posteli má tú výhodu, že dokáže zmeniť polohu matraca tak, aby sa určité časti tela zdvihli. Môže ísť o zodvihnutie dolnej časti, kde zdvíha kolená alebo chodidlá, alebo časti hornej, kde sa dvíha napríklad hlava.

Existujú dva varianty, ako sa môže posteľ dvíhať. Buď pomocou ovládača, kedy nemusíte posteľ opustiť, alebo manuálne, čiže ručne. Manuálnu zmenu polohy môžeme vidieť napríklad v nemocničných izbách. Výhodou je, že posteľ nedisponuje motorom, takže v prípade poškodenia nemusíte riešiť vážne opravy, nevydávajú žiaden hluk, ktorý by vás mohol vyrušovať.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Elektrické ovládanie pomocou ovládača môžu mať tú výhodu, máte k dispozícií ovládanie pomocou smartfónu, konkrétne pomocou aplikácie. S takýmto ovládaním sa môžete stretnúť predovšetkým v moderných modeloch polohovateľných postelí. Túto výhodu ocenia najmä ľudia po ťažkom úraze alebo tí čo majú problémy s pohyblivosťou z iného dôvodu.

Kvalitný a pohodlný spánok

Tieto postele nie sú vyrábané len za účelom uľahčenia situácie imobilným pacientom. Celková myšlienka je, dopriať komfort každému, kto má rád spánok. Ich výhodou je  to, že zlepšujú držanie tela a pôsobia preventívne.

Výhody polohovacích postelí:

...
  • Zabezpečujú ideálnu polohu pre telo.Ideálna poloha nie je rovná poloha tela, ale poloha s mierne zodvihnutým trupom a nohami. Ak niekde započujete pojem „Zero Gravity“, jedná sa o „ideálne“ nastavenie polohy pre naše telo.
  • Ak v posteli radi čítate, táto posteľ vám dopraje pohodlné sedenie. Výborná je aj ku sledovaniu TV, avšak nezabúdajme, že televízor by sa v spálni nachádzať nemal.
  • V prípade imobilných pacientov, ich ocenia aj opatrovatelia alebo opatrovateľky. Tí sa nemusia toľko trápiť pri dvíhaní pacientov, ak im chcú dať napríklad jedlo.
  • Tým, že si pacient môže zvoliť množstvo polôh, nebude ležať celé hodiny len v jednej polohe a môže sa mu uľaviť od bolesti chrbta alebo iných bolestivých stavov kĺbov.

Medzi ďalšie výhody patrí ich moderný dizajn a to, že pôsobia naozaj luxusne. Daňou za luxus je aj vyššia obstarávacia cena, no nezabudnite, že investícia do zdravia sa vždy oplatí. Môžeme nájsť aj lacnejšie varianty, avšak ich dizajn je veľmi slabý a človek sa cíti ako v nemocnici.

Polohovovateľné postele ocenia najviac Ľudia:

  •  s problémovým spaním kvôli chrápaniu, alebo spánkovému apnoe
  • Trpia Fibromyalgiou (chronické ochorenie, vyznačuje sa bolesťou, únavou a poruchami spánku)
  • Ktorí majú časté bolesti nôh, kĺbov alebo chrbtice
  • S dýchacími problémami
  • Ktorí radi pozerajú TV alebo čítajú v posteli.

Výber polohovateľnej postele

Pred kúpou polohovateľnej postele je dobré stanoviť si, čo od nej očakávame. Dôležité je tiež stanovenie rozpočtu, od ktorého sa následne budú odvíjať funkcie postele. Čím bude posteľ drahšia, tým viac pohodlia a funkcií by mala poskytovať.

Avšak, dôležitá je v tomto prípade aj záruka, pretože ak sa niečo v posteli pokazí, bude potrebné oslovenie špecialistu, čo nebude zrovna najlacnejšie. Preto, čím dlhšia záruka bude na posteľ uplatňovaná, tým lepšie. Záruka by sa mala vzťahovať na mechaniku postele. Tá bude využívaná najčastejšie, takže bude najväčšia pravdepodobnosť, že sa opotrebuje alebo pokazí.

Ak si nebudete istý, aký model je pre vás vhodný, ak máte vyššie spomenuté zdravotné problémy, oslovte vášho doktora, alebo iného špecialistu, ktorí vám s výberom vašej postele pomôže. V prípade, že budete posteľ používať na čítanie a TV, môžete sa zamerať predovšetkým na dizajn postele.

Ak budete kupovať posteľ cez internet, overte si predajcu, napríklad čítaním recenzií. Názor ostatných ľudí často pomôže, pretože mnoho zákazníkov môže vyjadriť svoj názor aj po dlhodobom používaní postele.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár