Kde stráviť vítanie nového roka? Kam na dovolenku ku koncu roka?

Vianoce sú bez pochyby veľmi špeciálnym obdobím, ktoré milujú nielen deti. V súčasnosti už Vianoce nie sú čisto náboženským sviatkom. S konca roka sa čím ďalej tým viac stáva rodinný sviatok spojeným s hodovaním a nakupovaním.

Vianoce plné snehu sú skutočne pekným estetickým zážitkom. V realite však biele Vianoce sú zďaleka pravidlom. Väčšina Vianoc na začiatku 21. storočia sú chladné a bez snehu. V horšom prípade prší.

Väčšina Vianoc tak ponúka tak neponúka práve najkrajšie počasie. Prečo si v takomto prípade nezlepšiť náladu? Čo tak stráviť pár dní v prostredí, kde slnko je predsa len o niečo prívetivejšie?

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Obdobie Vianoc a Nového roka ponúka pomerne veľké množstvo voľných dní, alebo takých polovoľných, teda dní, kedy veľká časť firiem nepracuje na plné obrátky.

Samotné Vianoce väčšina ľudí chce tráviť doma. Vianoce trávime s rodinou v rodinnom prostredí. Po skončení vianočných dní nám však nič nebráni v tom, aby sme s pobytom trochu experimentovali.

Je úplne prirodzené, že počas chladných zimných dní túžime vyraziť do teplých krajov. Problémom je však to, že nie vždy je dosť času na to, aby ste strávili v lietadle dva či tri dni.

Za slnkom však nevyhnutne nemusíte cestovať do Juhovýchodnej Ázie či Tichomoria. Veď na zlepšenie nálady nepotrebujete hneď 35 stupňové horúčavy. Väčšinou stačí, ak sa z mrazu dostanete do plusových teplôt. Od máte doma na Slovensku mínus 8 stupňov, tak 20 stupňová destinácia pôsobí ako raj na Zemi.

Dubaj a ďalšie emiráty

V súčasnosti je asi najjednoduchšie odletieť do Dubaja alebo priľahlých emirátov. Veľmi dôležité je, že letecké spojenie s touto časťou sveta je veľmi dobré. Do Dubaja môžete letieť nielen z Viedne, ale aj z Bratislavy. A všetko sú to priame lety. Z Bratislavy lieta do Dubaja letecká spoločnosť Fly Dubai, čo je v podstate aerolinka, ktorej úlohou je zvážať turistov do emirátov. Fly Dubai je síce označovaná ako nízkonákladová, neponúka však najlacnejšie letenky.

Pokiaľ chcete do Dubaja cestovať naozaj lacno, tak využite leteckú spoločnosť Wizz air. Ide o maďarské nízkonákladové aerolinky so sídlom v Budapešti. Do Dubaja však nemusíte cestovať iba z hlavného mesta Maďarska. Pre mnohé časti Slovenska je jednoduchšie sa dopraviť na letisko v poľských Katowiciach. Prípadne môžete tieto dve letiská skombinovať – letieť do Dubaja z Budapešti a vracať sa do Katowíc. Takto je možné ušetriť nemalé množstvo peňazí.

Na vstup do Spojených arabských emirátov nepotrebujete žiadne víza. Bez víz možno v emirátoch zostať až 30 dní.

...

Spojené arabské emiráty sú jedno z najbezpečnejších krajín sveta. Krajina prísne kontroluje, kto do nej vstupuje a takmer všade sú kamery, takže zločinci tu nemajú veľkú šancu.

Dubaj ponúka slnko, luxus, nakupovanie, špičkové plážové rezorty a množstvo ďalších atrakcií. Mnoho ľudí si nenechá ujsť výlet do púšte – či už na ťave alebo v terénnom aute.

Pokiaľ vás nezaujme super moderné mesto s množstvo mrakodrapov, nevadí. Stačí, ak sa vyberiete do susedných emirátov. Mnohé z nich majú ďaleko vidieckejší charakter. Prípadne si môžete požičať auto a vybrať sa do susedného Ománu. Cesty sú kvalitné a bezpečnostná situácia výborná.

Na oslavu nového roka sa môžete vybrať aj do tradičných destinácií ako je Egypt či Tunisko. Aj zime tu nájdete príjemné podnebie, ktoré určite bude osviežením. Problémom Severnej Afriky je však bezpečnostná situácia. Ani v Tunisku, ani v Egypte vám však bezprostredné nebezpečenstvo nehrozí. V týchto krajinách možno mimo sezóny nájsť skutočne výhodné ponuky.

Ak chcete ísť do Afriky a návšteva moslimského sveta vám nevonia, prečo neskúsite Kanárske ostrovy. Geograficky ide o Afriku – nájdete tu však Európu. Konkrétne Španielsko. Alternatívou je napríklad Madeira.

Ak nechcete opúšťať rodnú Európy, stačí sa vybrať do Španielska, Talianska, Grécka či na Cyprus. Všetky tieto krajiny počas Vianoc ponúkajú omnoho prívetivejšie podnebie ako naša krajina.

Nový rok na Sicílii nebude iba o slnečnom počasí, ale aj plný lacného, ale napriek tomu výborného vína. Nájdete tu špičkovú kuchyňu a krásnu krajinu. Podobne sa budete cítiť aj na ďalšom talianskom ostrove – na Sardínii. Kúsok vedľa máte francúzsku Korziku. A čo tak Cyprus? Na Cyprus môžete letieť za menej ako sto eur z Budapešti  a Katowíc. Cyprus síce nie je taká kulinárska lahôdka ako Sicília, stále si tu však môžete užiť more a slnko.

Grécko vám ponúka nespočetné množstvo zaujímavých ostrovov. Podobne ako Chorvátsko. Tu však rozhodne nenájdete teplé počasie. Určite tu však bude teplejšie ako v nejakej z našich chladných dolín.

Pokiaľ chcete zažiť počas Vianoc naozajstné teplo, musíte ísť do trópov. Veľmi obľúbená je už spomínaná Juhovýchodná Ázia.  Thajsko, Indonézia či Filipíny sú zárukou teplého počasia. Problémom je však dĺžka letu a časový posun. Do tejto časti sveta sa musíte preto vybrať na viac ako len pár dní.

Pokiaľ nechcete zažiť časový posun, tak sa vyberte do Afriky. Veľmi obľúbená je napríklad Keňa či Juhoafrická republika. V ponuke je však omnoho viac destinácií. Výber je iba na vás.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár